Klubbens post adresse:

Varde Cykelklub V/Kasserer Åse Hansen Skovløbervænget 47 6800 Varde

Vores klubhus: Håndværkervej 10a 6800 Varde >Link til Google<

Ønsker du at sende os en besked, så kan du bruge denne >kontakt formular<, som sendes til vores formand, så finder han den rigtige modtager i klubben.

Ønsker du at melde dig ind i klubben, så brug indmeldelse formularen >her<

Du kan også skrive en mail direkte til vores bestyrelsesmedlemmer, trænere m.v. via listen oplysninger herunder.

Med venlig hilsen Varde Cykelklub, bestyrelsen


Bestyrelsen:

Ole Tang

Formand:
Ole Tang
Tlf.: 3089 0006
formand@vardecykelklub.dk

Næstformand:
Jan Juel Rasmussen
Tlf: 2023 3395
skilte@skilte-reklame.dk

Kasserer:
Aase Hansen
Tlf: 2340 8497 kasserer@vardecykelklub.dk
Steen Kruchov Jesper Weber Knud Dreier

Klubhus & materiel:
Steen Kruchov Madsen / Tlf: 4260 9889
kruchov@privat.dk

Bestyrelsesmedlem:
Jesper Weber / Tlf: 2137 3698
jesper.weber@mail.dk

Landevejsudvalg:
Knud Drejer / Tlf: 2976 5055
kndsig@gmail.com

Ole Klemmensen Bettina Aagard Jacobsen Tommy Kristiansen

MTB Formand:
Ole Klemmensen / Tlf: 2810 0241 ole@klemmensen.dk

Kommunikation:
Bettina Aargaard Jacobsen /
Tlf: 21 26 07 87 / baaj02@gmail.com

Klubtøj / Bestyrelses suppleant:
Tommy T. Kristiansen / Tlf. 2075 1131 /klubtoj@vardecykelklub.dk

 

Revisor:
Bent Mulbjerg
Tlf: 2028 9644 mulbjerg1@mail.dk

Revisorsuppleant:
Birgitte Duus Nicolaysen
Tlf: 2113 2510

 

Kiosk

Jytte Sørensen    

Kiosk & klubhus:
Jytte Sørensen / Tlf: 2160 9889 jyttes@privat.dk

   

 

   

Web & kommunikation:

Ole Klemmensen Steen Kruchov Bettina Aagard Jacobsen
Webmaster:
Ole Klemmensen / Tlf: 2810 0241 ole@klemmensen.dk
Moderator:
Steen Kruchov Madsen / Tlf: 4260 9889 kruchov@privat.dk
Kommunikation:
Bettina Aargaard Jacobsen
Tlf: 21 26 07 87 baaj02@gmail.com

MTB Udvalget:

Ole Klemmensen, formand
Tlf: 2810 0241 ole@klemmensen.dk

Kaj Pedersen
Tlf: 2812 4357 kajpmail@gmail.com

Sigurd Klemmensen
Tlf: 2089 4434 sigurd@klemmensen.dk

Lars Storgaard
Tlf: 2175 0642 cykler@sport.dk

Rene Plauborg Jensen
Tlf: 4056 8653 rpj@invita.as

Steen Kruchov Madsen
Tlf: 4260 9889 kruchov@privat.dk

47 Henrik Schmidt    

Henrik Schmidt
Tlf: 2445 6050 hsbramming@gmail.com

Niels-Aage Ladekjær-Mikkelsen
Tlf: 2032 3537 nielsaageh@gmail.com
 

Landevejsudvalget

53 Per Mørkeberg  
Knud Drejer
tlf: 2976 5055
kndsig@gmail.com
Per Mørkeberg
Tlf: 4021 3890
pm@mil.dk
 
   
Jesper Fjord tlf: 2048 0974 jespermccarney@gmail.com    

Landevejs holdkaptajner - B-Holdet

Tommy T. Kristiansen Tlf: 2075 1131 ttk@os.dk  

Jesper Fjord tlf: 2048 0974 jespermccarney@gmail.com

Otto Jørgensen  

 

Landevejs holdkaptajner - C-Holdet

81 Tonny Holm Sørensen

Peter Dam

 

Tonny Holm Sørensen
Tlf: 2870 3383 tonnyholm@webspeed.dk

Kristen Krog
Tlf. 5329 1185 violaogkristen@bbsyd.dk

   

Eigil Knudsen
Tlf: 4036 2992
ejgilknudsen@mail.dk

   

 

Landevejs holdkaptajner - D-Holdet

 

 

 

 

Kurt Rosendahl
tlf: 4037 9093 bruunsalle6800@gmail.com

Holger U Hansen
Tlf: 5083 3108
laguna@turbopost.dk

 

Birthe Tryk

Berit Nielsen

Pernille Schmidt

 

MTB TRÆNERE - B&U "For alle"

 

Kristian Bonde Tlf: 5139 3433 kbn.esbjerg@stark.dk

Camilla Knudsen Tlf: 2083 5020 Skriv til Camilla Rene Hougesen Tlf: 2327 5753 bennylage@hotmail.com

106 Per Madsen

Per Madsen Tlf: 6116 5969 mapelo@mail.dk

Ole Klemmensen Tlf: 2810 0241 ole@klemmensen.dk

 
 

 

Rene Laumand Tlf: 2089 4434 laumand@stofanet.dk

Hans Lund Tlf: 2557 9863 hanslundvarde@mail.dk

 

MTB TRÆNERE - B&U Licens Hold

47 Henrik SchmidtHenrik Schmidt Tlf: 24 45 60 50 hsbramming@gmail.com

Martin Krog Tlf: 4218 8345 Kroghorne@hotmail.com

 

Nicolai Østergaard
Tlf: 4162 6095 Nicolaioes1991@gmail.com

 

Allan Lauman Tlf: 6116 5969 alnbyg@gmail.com

 

Rene Bergholt Tlf: 2525 3726 bergholt@os.dk

Lars Storgaard Tlf: 2175 0642 cykler@sport.dk

Torben Krog Tlf: 2490 5289 krogtorben@hotmail.dk

Sigurd Klemmensen Tlf: 2089 4434 sigurd@klemmensen.dk

 

MTB TRÆNERE - D Hold

Allan Jørgensen

Allan Jørgensen allanmute@hotmail.com
2211 0802

Henrik Slessing   henrik@slessing.dk
2246 4286

Brian Schou Nielsen
bsn.340@gmail.com
2258 7939

MTB Holdkaptajner- D Hold

 

 

 

Henrik Kolding Kristensen
kolding@kristensen.mail.dk
4119 4672

Lone Kolding Kristensen
lonekolding7@gmail.com
6052 1846

Søren Lønholt Jacobsen
sorenljacobsen@gmail.com
2368 2841

 

 

 

Bettina Aagaard Jacobsen
baaj02@gmail.com
2126 0787

Vibeke (Rulle) Vermehren
rulleviggo@gmail.com
3052 8333

 

MTB TRÆNERE - C Hold

Allan Jørgensen

Christina Nørgaard

Allan Jørgensen
allanmute@hotmail.com
2211 0802

Henrik Slessing
henrik@slessing.dk
2246 4286

Christina Nørgård Pedersen
christinanp@hotmail.com
5072 5002

Jan Bæk

Niels Borg

 

Jan Bæk
jb.alslev@me.com
5138 1222

Niels Borg
niels@pingnet.dk
4078 2014

 

MTB Holdkaptajner - C Hold

 

 

Brian Madsen
b.madsen3000@gamil.com
25428 1622

Heine Johannsen
heinejohannsen@hotmail.com
616 93007

 

 

 

MTB-B hold træner

 

 

44 Rene Plaugborg

 

Niels-Aage Ladekjær-Mikkelsen
Tlf: 2032 3537 nielsaageh@gmail.com

Jesper Weber
Tlf. 2137 3698 jesper.weber@mail.dk

Rene Plauborg Jensen
Tlf: 4056 8653
rpj@invita.as

MTB-A/LICENS hold træner

141 Benni

 

Henrik Schmidt
Tlf: 2445 6050 hsbramming@gmail.com

Benni Andersen
Tlf. 2623 4480 bennisiigandersen@mail.dk

 

 

Young guns tovholder

Martin Krog Sigurd Klemmensen

 

Martin Krog
Tlf: 42 18 83 45
kroghorne@hotmail.com

Sigurd Klemmensen
Tlf: 2089 4434
sigurd@klemmensen.dk